هم‌زمان با آغاز فرایند جذب 1402 مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله، هم‌نشینی خانوادگی به منظور آشنایی با برنامه‌ها و فعالیت‌های مرکز با حضور والدین دانش‌آموزان ثبت‌نام شده در فرایند جذب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز سلاله، در این جلسه که عصر سه‌شنبه 12 اردیبهشت‌ماه در محل حوزه هنری استان اصفهان برگزار شد، سعید کریمی، روان‌شناس کودک و نوجوان با اشاره به راهکارهای جلوگیری از بروز آفت‌هاب فرایند جذب در مدارس و مجموعه‌های فرهنگی گفت: حذف عامل رقابت در فرایند گزینش موجب رسیدن به نتایج واقعی‌تر در این فرایند خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمد داستانپور در ادامه این هم‌اندیشی خاطرنشان کرد: جامعه امروز یک جامعه‎ی چند صدایی بوده و در چنین جامعه‎ای پدر، مادر و مدرسه به‌تنهایی نمی‎توانند تربیت فرزند را عهده دار شوند.

وی با اشاره به پیچیدگی شرایط فرهنگی در دوران نوجوانی، بر ضرورت تشکیل گروه هم‌سالان برای جلوگیری از آسیب‌ها و انحراف‌ها در این دوران تأکید کرد.

در پایان این جلسه مهدی نفیسی‌مهر، مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله، با بیان این‌که مرکز سلاله در 2 دغدغه مهم والدین، به کمک آنها آمده است، تصریح کرد: اولین دغدغه، عبور سالم از این جامعه چند صدایی و انتخاب مسیر الهی توسط خود دانش‌آموز، که بال تربیتی مجموعه برای این دغدغه پدید آمده است و دغدغه دیگر پیوند زدن علائق، روحیات و استعدادهای فرزندان به یکدیگر برای رسیدن به یک انتخاب اصولی در حوزه‎ی رشته مدرسه، دانشگاه و شغل است که برای این موضوع نیز بال استعدادی مجموعه بنیان نهاده شده است.

هم‌چنین در این برنامه، خانواده‌ها دغدغه‌های خود از یک مجموعه تربیتی و سوالات خود پیرامون مرکز سلاله را بیان نمودند.

لازم به ذکر است، جلسه خانوادگی و اردوی رفتار و شخصیت‌شناسی مرکز سلاله شعبه قم در روز جمعه 8 اردیبهشت ماه برگزار و از بین دانش‌آموزان حاضر در این اردو، 42 دانش‌آموز به مرحله مصاحبه دعوت شدند.

جلسه خانوادگی و اردوی رفتار و شخصیت‌شناسی مرکز سلاله شعبه قم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *