مهدی فضائلی؛ عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب از فعالیت‌های مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی مرکز سلاله، مهدی نفیسی‌مهر در این دیدار  با اشاره به اینکه مرکز تربیتی و پروش استعداد سلاله با هدف تربیت نیروی خلاق، موثر و توانمند در حوزه علم و به این حوزه ورود پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: این مرکز می‌کوشد ضمن شناسایی و جذب دانش‌آموزان سید پسر، ایشان را در یک فرایند ۲۷ ساله برای تربیت یک جوان نخبه و توامند در عرصه‌های سیاسى، اجتماعى، اقتصادى و مذهبى همراهی کند.

مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله به روند پرورش و تربیت نیروی انسانی در مرکز اشاره و افزود: روند پرورش و تربیت نیروی انسانی در مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله یک فرآیند بلند مدت ۲۷ ساله بوده که به صورت یک فرآیند پلکانی و در ۳ دوره تعریف شده است. در حال حاظر دوره اول تدوین و در مرحله پیاده سازی و اجرا بوده و دوره‌های دوم و سوم در حال تدوین هستند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان عضو مرکز سلاله در سال های آینده دانشجویانی خواهند بود که مسیری برنامه ریزی شده را طی نموده اند، تأکید کرد: این دانش آموزان خدمات مشاوره تحصیلی، مسیر شغلی، خود شناسی، مهارت افزایی و کارآموزی را طی نموده اند، لذا در ادامه مسیر قبلی خود و در فضای دانشجویی با هدف مشخصی پا به دانشگاه گذاشته و آمادگی این را خواهند داشت که در کوتاه ترین زمان نسبت به دیگر دانشجویان به خروجی مطلوب دست یابند.

نفیسی مهر با تأکید بر اینکه هر ساله حدود 20 دانش آموز سید پسر مستعد در شعب اصفهان و قم به عضویت مرکز سلاله در می آیند، تصریح کرد: در حال حاضر گروه‌ تخصصی علم و فناوری در سه دسته برنامه‌نویسی، رباتیک و نانو تکنولوژی و گروه‌ فرهنگ و هنر در شاخه‌های ادبیات، هنرهای دستی و تجسمی، نقاشی خط و تولیدات رسانه در مرکز ایجاد شده است که هم اکنون این مرکز ۲72 دانش آموز نخبه سید را شناسایی کرده و تحت پوشش برنامه های خود قرار داده است.

مهدی فضائلی؛ عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در این بازدید فرآیند رشد و تعالی تربیتی و استعدادی مجموعه سلاله را تحسین نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *