حضور پرسنل و متربیان مرکز سلاله در هیئت مدیره بنیاد راهبری آلاء

پرسنل و متربیان مرکز سلاله با حضور در هیئت مدیره بنیاد راهبری آلاء، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های استعدادی و تربیتی مرکز را ارائه نمودند.

به گزارش روابط عمومی مرکز سلاله، محسن جعفری در این جلسه با تأکید بر اینکه آرمان مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله دست یابی به شبکه سرمایه انسانی سادات رشد یافته در تراز منتظر واقعی امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) است، گفت: مرکز سلاله، دارای دو عرصه اصلی مأموریتی مستقل شامل عرصه تربیت جامع و عرصه مدیریت رشد شبکه سرمایه انسانی است که می‌توانند با یکدیگر در تعامل باشند.

مدیر مرکز سلاله ادامه داد: رویکرد اصلی ارائه خدمت در عرصه تربیت جامع، تصدی‌گری و ارائه مستقیم خدمات از سوی سازمان به مخاطبان است.

وی ترکیب استعداد و تربیت دینی، هدف گذاری تربیت دانش‌آموزان، داشتن سیستم مشاوره تخصصی با خانواده‌ها و دانش‎‌آموزان مرکز به صورت مداوم، برخورداری از اسناد تربیتی (طرح شجره طوبی) و استعدادی (طرح طراوت)، داشتن سامانه رصد استعدادی و تربیتی به منظور دسترسی مربیان، خانواده‌ها و کادر مرکز به وضعیت دانش‌آموزان و اطلاع از گزارش فعالیت‌ها و برنامه‌های اجرا شده، برگزاری جلسات کارشناسی و تخصصی با متخصصین حوزه تربیت و استعداد به طور مداوم از جمله تفاوت های مرکز سلاله با سایر مراکز مشابه بر شمرد.

جعفری با بیان اینکه اینکه لازمه شکل‌گیری جامعه بالنده و مولد، برخورداری از نیروی انسانی توانمند، ماهر، خلاق و نوآور می‌باشد، خاطرنشان کرد: یکی از پلتفرم‌های رو به افزایش در این جوامع، راه اندازی مراکز هدایت به سمت نوآوری و کارآفرینی و یا همان Career Center می باشد. رسالت این مراکز شناسایی و آموزش دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان مدارس و دانشگاه های مستعد کارآفرینی و فن‌آفرینی، توانمندسازی ایشان و هدایت آنان در جهت پرورش ایده‌های خام و تسهیل و شتابدهی به شکل‌گیری فضاهای کسب و کار می باشد.

مدیر مرکز تربیتی و پرورش ستعداد سلاله، افزایش روحیه ارزش‌آفرینی و کارآفرینی در بین دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان مدارس و دانشگاه ها، شناسایی استعدادها و توانمندی های آن ها، ارائه برنامه های توسعه فردی در حوزه  کسب و کار، ارائه خدمات ارزنده به سازمان ها شامل معرفی افراد مستعد و توانمند جهت استخدام در سازمان، توانمندسازی افراد متناسب با نیاز سازمان و ارائه بسته های متنوع به سازمان ها در راستای توانمندسازی و ارزیابی کارکنان را از جمله اهداف این طرح بر شمرد.

در ادامه این جلسه 6 نفر از متربیان شعب اصفهان و قم مرکز سلاله به بیان فعالیت های استعدادی در حوزه های برنامه نویسی، نانو تکنولوژی و رباتیک و برنامه های آینده خود در این زمینه ها پرداختند.

در ادامه رئیس هیئت مدیره بنیاد آلاء با تأکید بر اینکه خروجی برنامه های استعدادی و تربیتی باید موجب اعتلای کشور و پرچم امام زمان (ارواحنافداه) باشد، تصریح کرد: انسان توانمندی های این نوجوانان که از سلاله حضرت زهرا (علیهاالسلام) هستند را می بیند، نشان می دهد اگر در این حوزه کار کنیم می توانیم نتایج خوبی را کسب نماییم.

محمدرضا دیانی با اشاره بر اهمیت برنامه های تربیتی در رشد و اعتلای متربیان، خاطرنشان کرد: مرکز سلاله کارهای بسیار خوبی انجام داده است و ان شاءالله این نوجوانان در آینده هر کدامشان با کارکرد خود یک مبلغ برای مکتب امیرالمومنین (علیه السلام) باشند.

وی با بیان اینکه در حوزه های استعدادی باید به گونه ای عمل نمود تا به تولید ثروت برای کشور تبدیل شود، عنوان کرد: در مباحث علمی نظیر رباتیک، نانو تکنولوژی، برنامه نویسی و … به شکلی عمل نمایید تا در حد تئوری باقی نمانده و به حوزه های اجرایی و عملیاتی نظیر راه اندازی فعالیت های استارتاپی، کشیده شود.

رئیس هیئت مدیره بنیاد آلاء ادامه داد: از آموزش های اصول مدیریت جهت تربیت مدیران 360 درجه غافل نشوید.

پس از ایشان، مدیرعامل بنیاد راهبری آلاء با اشاره به خطبه 192 نهج البلاغه که به خطبه «قاصعه»نامیده شده است، گفت: ما در مدرسه اشتغال باید به متربیان آموزش دهیم تا فرصت پرورش استعداد را خودشان ایجاد کنند نه اینکه فقط استعدادشان را بالفعل و دیگران این فرصت را برایشان ایجاد نمایند.

محمدصالح طیب نیا با اشاره به  نامه ۴۵ نهج البلاغه افزود: کسی که معتقد به شیعه بودن است باید ۴ ویژگی ورع، اجتهاد، عفت و سداد به معنی کار بسیار عالی و بدون عیب و یا به عبارتی کیفیت بالا، را داشته باشد. اگر ما این چهار ویژگی را در فعالیت های تربیتی مدنظر قرار دهیم به نظر می آید به خواسته هایمان رسیده ایم.

وی ابراز امیدواری کرد: ان شاءالله به زودی شاهد آن باشیم که غربی ها بگویند اگر به دنبال الگوی موفق تربیتی هستید به نظام تربیتی مرکز سلاله مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است؛ حسن مهاجر، مسئول طرح و برنامه، مهدی نفیسی مهر، مسئول تربیت و پژوهش، حجت الاسلام علی حق شناس، مدیر شعبه قم و محمد پودینه، مدیر شعبه اصفهان مرکز سلاله، سعید علیخاصی، معاون طرح برنامه بنیاد آلاء، محسن حاج کاظمیان، مدیر دانشگاه قرآن و عترت و حجت الاسلام مهدی کشاورز، کارشناس تربیتی در این جلسه حضور داشتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =