مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا علیهاالسلام در مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله

همزمان با شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام پرسنل و مربیان تربیتی مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله به عزاداری و سوگواری پرداختند.

به گزارش روابط عمومی مرکز سلاله، حجت‌ الاسلام فرشاد توسلی در این مراسم به بیان ویژگی‌های شخصیتی و سیره تربیتی حضرت زهرا(علیهاالسلام) پرداخت و گفت: سوره قدر در فضیلت حضرت زهرا علیهاالسلام نازل شده و به مقام لیله القدری آن حضرت اشاره دارد. در این سوره، لیله القدر مقام جمع بین غیب و شهود و باطن و ظاهر است و حضرت زهرا علیهاالسلام نیز چنین است.

وی با بیان اینکه در شخصیت حضرت زهرا علیهاالسلام بین مقامات ملکوتی و نیز مبارزه برای بسط توحید در زمین جمع شده است، ابراز کرد: انقلاب اسلامی نیز از همین جهت، جلوه ای از آن وجود مقدس در زمان ماست. چون بین ملکوت انسان و بسط توحید در زمین جمع کرده است و انسان مطلوب انقلاب اسلامی، نه زاهد و عارف گوشه نشین و نه مبارزه تهی از معنویت است.

این کارشناس تربیتی ادامه داد: در هر تاریخ که باطل جولان دهد، حق نیز تجلی می کند. حاج قاسم سلیمانی، تجلی حق برای روزگار ما که روزگار غلبه دنیاگرایی متراکم است می باشد. شخصیت حاج قاسم، همه وهمیات و اعتباریات پوشالی عالم مدرن را از کار می اندازد.

در ادامه این مراسم کربلایی جواد جانقربان ذاکر اهل‌بیت(علیهم السلام) به مرثیه‌سرایی و نوحه خوانی در سوگ شهادت این بانوی بزرگوار پرداخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هجده =