بازدید مدیر و جمعی از پرسنل مرکز سلاله از واحد توسعه و تحقیق گروه صنعتی انتخاب

عصر دوشنبه 17 شهریورماه مدیر و جمعی از پرسنل مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله از واحد توسعه و تحقیق گروه صنعتی انتخاب بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی مرکز سلاله، در این بازدید که به منظور استفاده از ظرفیت های گروه صنعتی انتخاب به منظور تعریف پروژه های دانش آموزی تیم های تخصصی نانو، رباتیک و برنامه نویسی در واحد توسعه و تحقیق گروه صنعتی انتخاب برگزار شد، محسن جعفری با تأکید بر اینکه مرکز سلاله با نگاه به آینده سعی در طراحی برنامه های کاربردی دارد و شعار خود را ” آینده را امروز طراحی ‌کنیم” قرار داده است، گفت: این مجموعه با هدف رشد دادن سادات در جهت تعظیم و تکریم آنها در دو عرصه “تربیت جامع شامل تربیت دینی و استعدادپروری در ابعاد معرفتی، اخلاقی و رفتاری” و عرصه “مدیریت شبکه سرمایه های انسانی با بهره گیری از رویکرد تصدی گری” در سطح ملی موجودیت یافته است.

مدیر مرکز سلاله با اشاره به شاخص های هدایت دانش آموزان به رشته‌های تخصصی، عنوان کرد: دانش‌آموزان بر اساس فرم‌های رصد استعدادی که توسط مربیان استعدادی و بر اساس شاخص‌های یادگیری، پیشرفت، خلاقیت و روحیه پرسشگری و تحقیق تکمیل می‌شود، تست هوش وکسلر، فرم‌های علاقه سنجی خانواده و دانش‌آموز و در نهایت نظر مربی و مشاور در رشته‌های تخصصی گروه‌بندی می‌شوند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مرکز بر علومی که در آینده مورد نیاز کشور خواهد بود، تاکید دارد و بر همین اساس در حال حاضر گروه‌های تخصصی علوم و فناوری در سه دسته برنامه‌نویسی، رباتیک و نانو تکنولوژی و گروه‌های فرهنگ و هنر در شاخه‌های ادبیات، هنرهای دستی و تجسمی و رسانه در مرکز ایجاد شده است.

جعفری با اشاره به علت حرکت مرکز سلاله به سمت راه‌اندازی مدرسه اشتغال، تصریح کرد: همان‌طور که می‌دانیم، لازمه شکل‌گیری جامعه بالنده و مولد، برخورداری از نیروی انسانی توانمند، ماهر، خلاق و نوآور می‌باشد. بر همین اساس یکی از پلتفرم‌های رو به افزایش در این جوامع، راه اندازی مراکز هدایت به سمت نوآوری و کارآفرینی و یا همان Career Center می باشد. رسالت این مراکز شناسایی و آموزش دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان مدارس و دانشگاه های مستعد کارآفرینی و فن‌آفرینی، توانمندسازی ایشان و هدایت آنان در جهت پرورش ایده‌های خام و تسهیل و شتابدهی به شکل‌گیری فضاهای کسب و کار می باشد.

وی ادامه داد: از این رو متربیان سلاله از پایان پایه نهم با شروع انتخاب رشته تحصیلی خود عضو این مرکز شده و با دریافت مشاوره تحصیلی مسیر خود را در مرکز توسعه شغلی شروع خواهند نمود. در ادامه با استفاده از کارگاه ها و جلست مشاوره نسبت به نقاط قوت و ضعف فردی خود آگاه خواهند شد تا بر اساس آن بتوانند مسیر صحیحی را برای آینده شغلی خود انتخاب نمایند.

در ادامه این بازدید که به مدت 5 ساعت به طول انجامید، مهندس کسایی نکاتی پیرامون استعدادیابی، نخبه پروری و برنامه های مرکز بیان و آمادگی خود جهت استفاده از متربیان تیم های تخصصی مرکز و نحوه خدمات دهی واحد توسعه و تحقیق گروه صنعتی انتخاب را اعلام نمود.

در ادامه مدیر و پرسنل مرکز سلاله با بخش های مختلف واحد توسعه و تحقیق گروه صنعتی انتخاب آشنا و امکان سنجی لازم جهت حضور متربیان گروه‌های تخصصی مرکز سلاله در این بخش ها را به عمل آوردند.

لازم به ذکر است در این بازدید محسن جعفری؛ مدیر مرکز سلاله، حسن مهاجر؛ مسئول طرح و برنامه، مهدی نفیسی مهر؛ مسئول تربیت و آموزش، محمد پودینه؛ مدیر شعبه اصفهان و محمد پاک اندیش؛ کارشناس تربیتی شعبه اصفهان حضور داشتند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =