بازدید مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی شهر تهران از فرآیند تربیتی و استعدادی مرکز سلاله

صبح امروز (سه شنبه) محمدعلی صمیمی؛ مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی شهر تهران با حضور در مرکز سلاله از فرآیند تربیتی و استعدادی این مرکز بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی مرکز سلاله، در این بازدید که جمعی از مسئولین اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی شهر تهران محمدعلی صمیمی را همراهی می نمودند، مسئول طرح و برنامه مرکز سلاله با اشاره به اینکه مرکز تربیتی و پروش استعداد سلاله با هدف تربیت نیروی خلاق، موثر و توانمند در حوزه علم و دین به این حوزه ورود پیدا کرده است، گفت: این مرکز می کوشد ضمن شناسایی و جذب دانش‌آموزان سید پسر، ایشان را در یک فرایند 9 ساله برای تربیت یک جوان نخبه و توامند در عرصه‌های سیاسى، اجتماعى، اقتصادى و مذهبى همراهی کند.

حسن مهاجر ادامه داد: دانش‌آموزان در مرکز سلاله در کنار این که در یک فضای تخصصی در حوزه استعدادی شناسایی شده  در حال آموزش می‌باشد، در یک بستر تربیتی و دینی نیز رشد و پرورش پیدا می‌کنند. لذا هدف ما این است که دانش‌آموز پس از طی کردن دوره 9 ساله اول، از نظر استعدادی یک فرد مستعد و توانمند و از منظر حوزه‌های اجتماعی و دینی نیز فردی تاثیرگذار باشد.

وی داشتن سیستم مشاوره تخصصی با خانواده‌ها و دانش‎‌آموزان مرکز به صورت مداوم، برخورداری از اسناد تربیتی (طرح شجره طوبی) و استعدادی (طرح طراوت)، داشتن سامانه رصد استعدادی و تربیتی به منظور دسترسی مربیان، خانواده‌ها و کادر مرکز به وضعیت دانش‌آموزان و اطلاع از گزارش فعالیت‌ها و برنامه‌های اجرا شده، برگزاری جلسات کارشناسی و تخصصی با متخصصین حوزه تربیت و استعداد به طور مداوم از دیگر تفاوت‌های این مرکز با سایر مراکز اشاره کرد.

مهاجر با بیان اینکه روند پرورش و تربیت نیروی انسانی در مرکز سلاله یک فرآیند بلند مدت ۲۷ ساله بوده که به صورت یک فرآیند پلکانی و در ۳ دوره تعریف شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاظر دوره اول که به مدت ۹ سال از پایه چهارم تا دوازدهم به طول می‌انجامد و هدف کلی آن پرورش متربیان است تا در ساحات استعدادی‌شان به سطح  مطلوبی برسند و در ادامه مسیر آماده تبدیل شدن به نیروهای موثر جامعه باشند،  تدوین و در مرحله پیاده سازی و اجرا بوده و دوره‌های دوم و سوم در حال تدوین هستند.

در ادامه این بازدید مسئولین اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی شهر تهران جهت زیارت به حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان مشرف شدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =