موضوع: اخبار فعالیتهای صورت گرفته در اسفند ماه

۱-     برگزاری  اردوی زیارتی سیاحتی قم جمکران ویژه دانش آموزان پسر : با توجه به برگزاری کلاسهای ترم پاییز و تصمیم مربیان و کادر اجرایی مرکز برای ویژه دانش آموزانی که در همه کلاس ها حضور مستمر و مفید داشتند جهت تشویق این دانش آموزان اردوی دو روزه ای برنامه ریزی شد. این اردو چند هدف را دنبال میکرد: ۱- تشویق دانش آموزان منظم ، ۲- زیارت حضرت معصومه (سلام الله علیها) و مسجد مقدس جمکران ، ۳- شناسایی دانش آموزان مستعد ، ۴- ایجاد روحیه تعاون وهمکاری ، ۵- تمرین شناخت واقعی دوست در سفر

۲-     برگزاری کارگاه آموزش خانواده ویژه طلاب سید به همراه خانواده : این کارگاه در روز جمعه ویژه طلاب سید و خانواده محترمشان حول محور “ضرورت های مشاوره از دیدگاه اسلام” برگزار گردید .موضوع ارائه شده در این کارگاه توسط جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر یاری پور از مشاورین مرکز برای مدعوین عزیز بیان گردید و جایگاه و اهمیت و ضرورت مشاوره خصوصا در زندگی مشترک و خانواده تبیین شد.

۳-     برگزاری مسابقه تیراندازی ویژه طلاب سید به همراه خانواده: در روز برگزاری کارگاه خانواده ویژه طلاب سید به همراه خانواده مسابقه تیراندازی در دو گروه مجردی و زوجها به صورت مجزا با حضور مربیان این رشته برگزار شد که پس از پایان این مسابقه و جمع بندی امتیازات به نفرات اول تا سوم هدایای ویژه ای توسط مرکز اعطا گردید.

۴-     برگزاری اردوی علمی ،زیارتی قم جمکران ویژه طلاب سید: این اردو با حضور ۳۶ نفر از طلاب سید برگزار گردید. طلاب شرکت کننده در این اردو از ۱۰ مدرسه علمیه اصفهان ودر پایه های مختلف بودند. از برنامه های صورت گرفته در این اردو گفتمان و مباحثه علمی راجع به جایگاه سادات و رسالت سادات در جامعه بود که با استقبال طلاب سادات همراه بود. همچنین زیارت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) ومسجد مقدس جمکران. از برنامه های ویژه و جذاب این اردو بازدید سادات طلاب از کتابخانه حضرت آیت الله مرعشی نجفی (ره) و همچنین مرکز کامپیوتری نور بود.

۵-     بازید طلاب سید از کتابخانه حضرت آیت الله مرعشی نجفی (ره): یکی از برنامه های ویژه اردوی طلاب سید به شهر مقدس قم بازدید از کتابخانه عظیم حضرت آیت الله مرعشی نجفی (ره) و آشنایی با شخصیت والای ایشان و خدمات گرانقدر ایشان برای تشیع در حفظ کتب منبع و اصلی روایی بود .همچنین بازدید از قسمتهای مختلف کتابخانه نگهداری و ترمیم کتب خطی و توضیحات مسئول مربوطه راجع به مراحل نگهداری وترمیم کتب که بسیار جذاب بود. همچنین بازدید از قسمت تهیه میکرو فیلم نوشته های کتب و ثبت انها.

۶-      بازید طلاب سید از مرکز کامپیوتری نور و آشنایی با فعالیتها و تولیدات نرم افزاری آن مرکز:یکی از برنامه های ویژه اردوی طلاب سید به شهر مقدس قم بازدید از مرکز کامپیوتری نور بود که در این بازید طلاب با تولیدات مختلف این مرکز ،مراحل تولیدنرم افزارها از قبیل تحقیقات راجع به موضوعات مختلف ، طراحی فضای اجرای برنامه ، انتخاب مطالب برگزیده و غیره.

۷-     دیدار با علماء و مراجع تقلید:

۸-     برگزاری جلسه توجیهی برنامه های مرکز با طلاب سادات در مدارس علمیه به صورت جدا گانه : به منظور شناخت بیشتر مرکز و همچنین معرفی طرح ها وبرنامه های مرکز به طلاب سید از قبل با رابطین هر حوزه علمیه به صورت جدا گانه جلسه ای برگزار شد سپس با هماهنگی های لازم با مدیریت هر حوزه زمانی مشخص شد برای برگزاری جلسه توجیهی با طلاب سید و معرفی بیشتر مرکز و همچنین استفاده از نظرات و طرح های پیشنهادی طلاب عزیز به منظور بهتر شد عملکرد برنامه های موسسه.

۹-     برگزاری کلاسهای قرآنی ،اعتقادی ویژه دانش آموزان سید در دو مکان مجزا: یکی از مهمترین برنامه های مرکز برنامه ریزی مفید و موثر برای دانش آموزان سیدی که عضویت در مرکز دارند می باشد این دانش آموزان در سه مقطع مختلف در کلاس های قرآنی ،اعتقادی،احکام در دو مکان حرم زینبیه و موسسه شرکت می کنند و از مباحث کلاس ها که توسط مربیان آن ها که از طلاب سید می باشند بهرمند می شوند.

۱۰- توزیع هدیه  نوروزی ویژه طلاب و دانش آموزان سادات : یکی از برنامه های مرکز همایت از طلاب و دانشآموزان سید مستعد می باشد که در همین راستا افرادی که در سال ۹۰ در برنامه های مرکز حضور مستمر داشتند مسولین مرکز تصمیم به گرفتند هدیه را به صورت ویژه به این افراد اختصاص دهند تا به واسطه این کار هم تشویقی باشد برای حضور دیگران و هم تشکری باشد از طلاب و دانش آموزان سیدی که منظم در برنامه های مرکز حضور پیدا کرده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =