با تعطیلی مدارس تربیت هرگز از جریان نخواهد افتاد

مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله از استمرار فعالیت‌های تربیتی و استعدادی در ایام تعطیلی مدارس با استفاده از شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز سلاله، حسن مهاجر با اعلام این خبرگفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، مراکز سلاله در شهر های اصفهان و قم با رویکرد تربیتی و استفاده از ظرفیت مربیان تربیتی برنامه ریزی‌های متعددی را انجام دادند تا از طریق فضای مجازی و بستر رسانه ای موجود فعالیت‌های تربیتی و استعدادی اجرا شود چرا که مدرسه تعطیل می‌شود اما تربیت هرگز از جریان نخواهد افتاد.

مهاجر در ادامه به بخشی از شاخص ترین برنامه‌ها و فعالیت‌های این مرکز در این مدت اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط پیش آمده بیشترین تمرکز و حجم فعالیت‌های این مرکز معطوف به مشاوره خانواده و بحث های تربیتی است.

او افزود: ۴ جلسه آموزشی با موضوع «چالش های والدین در ارتباط با فرزندان و ارائه راهکار در این خصوص» به صورت پادکست، فراهم سازی ارتباط با مشاورین مرکز در موضوعات «خانواده»، «تربیت نوجوان» و «مشاوره تحصیلی» از طریق تماس تلفنی از برنامه های این مرکز برای خانواده ها در این ایام بود.

او در ادامه ارائه دروس کلاس های استعدادی مرکز، برگزاری جلسات تربیتی رویش، تماس تلفنی مربیان تربیتی با متربیان خود، تلاوت روزانه قرآن کریم، اجرای طرح کتابخوانی و معرفی کتاب توسط متربیان، برگزاری مسابقه همیار سلامت، تحلیل کاریکاتور و  گرفتن عکس با موضوع «کرونا را شکست می دهیم» ویژه متربیان پایه های چهارم، پنجم و ششم، برگزاری مسابقه تحلیل فیلم و نقد و بررسی سریال پایتخت ۶ ویژه متربیان پایه های هفتم، هشتم و نهم، مسابقه یک دقیقه با امام حسین (علیه السلام) و برگزاری دوره آموزش مجازی “فرصت طلایی” با حضور اساتید برتر تربیتی کشور ویژه متربیان پایه های هفتم، هشتم و نهم از دیگر برنامه های مرکز عنوان کرد.

مسئول تربیت و پژوهش مرکز در پایان تصریح کرد: همچنین در این مدت مطالب آموزنده و تربیتی از طریق فضای مجازی در اختیار متربیان و خانواده آن ها قرار گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =