برگزاری اردوی نیمروزه حرم گردی ویژه دانش آموزان سید شعبه قم

haram3

روح لطیف نوجوانان در هر مکانی با فضای آنجا عُلقه و همسویی پیدا می کند لذا مرکز سلاله قم بر آن شد تا این همسویی را در جهت ولایت و محبت اهل بیت علیهم السلام بکار گیرد. در این راستا، مرکز سلاله شعبه قم اقدام به برگزاری اردوی نمیروزه حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها نمود. این اردو در روز شنبه مورخه ۹۳/۵/۱۱ ویژه دانش آموزان دختر سید و در یکشنبه ۹۳/۵/۱۲ ویژه دانش آموزان پسر سید برگزار شد.
در اردوی دانش آموزان دختر سید که مقاطع سوم و چهارم و پنجم ابتدایی حضور داشتند دانش آموزان ساعت ۱۰ صبح در حرم مطهر حاضر شده و به قرائت دسته جمعی زیارتنامه حضرت معصومه سلام الله علیها پرداختند. در ادامه برنامه، یک جلسه فرهنگی در حرم حضرت معصومه تشکیل شد. پس از آن دانش آموزان از موزه حرم مطهر و آرامگاه شیخان بازدید کرده و با بزرگان این مکان مقدس آشنا شدند. برنامه  دانش آموزان دختر با برپایی نماز جماعت و صرف نهار ادامه یافت و پس از آن با بازدید از قبور علما در حرم مطهر و برگزاری یک حلقه فرهنگی در این مکان مقدس به پایان رسید.

اردوی دانش آموزان پسر سید ساعت ۸:۳۰ صبح در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها آغاز شد. دانش آموزان طبق روال گذشته در خانه های وحی و نجوم شرکت کردند. پس از آن به بازدید از موزه حرم مطهر پرداختند. در ادامه دانش آموزان به زیارت کریمه اهل بیت سلام الله علیها رفته و پس از آن قبور علما را زیارت کردند. برنامه بعدی دانش آموزان، شرکت در خانه های معرفت بود که در گوشه و کنار مسجد اعظم تشکیل شد و تا اذان ظهر ادامه داشت. دانش آموزان در نماز جماعت ظهر و عصر مسجد اعظم شرکت کرده و بعد از آن راهی مرکز تبلیغ بین الملل(جامعه المرتضی) شدند و برنامه اردوی نیمروز دانش آموزان پسر سید با صرف ناهار به پایان رسید.

haram4

haram5

haram1

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =