اردوی یک روزه ره آموزان مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله شعبه قم در بوستان غدیر برگزار گردید

اردوی یک روزه ره آموزان مقاطع ششم، هفتم و هشتم در روزجمعه مورخ ۹ آذرماه ۱۳۹۷ در بوستان غدیر برگزار گردید.

در این اردو طبق برنامه ریزی از قبل انجام شده، مقاطع به ۶ گروه تقسیم شده اند و پس از رفتن به جمعه بازار وسائل مورد نیاز ناهار توسط ره آموزان خریداری شد. ره آموزان مخیر بودند از بین ۴ غذای مشخص شده یک غذا را انتخاب کرده و وسائل را خریداری کنند. نکته قابل توجه همکاری گروهی ره آموزان و نحوه ی خرید که با نظارت مربیان بود. هدف از این کار تقویت روحیه ی استقلال و مسئولیت پذیری و همچنین تعاون و جمع پذیری بود .
پس از اتمام خرید به سمت بوستان غدیر حرکت کرده و ره آموزان در ایتدای کار با مشخص کردن مکان و مستقر شدن در محل بوستان به بازی ها و فعالیت گروهی پرداختند. سپس بعد از اقامه نمازجماعت ظهر و عصر ره آموزان به مدت ۲ ساعت زمان داشتند که به صورت گروهی غذای انتخاب شده خود را طبخ کنند.
لازم به ذکر است همه ی سرگروه ها این فرصت را داشتند که پس از مشورت با اعضای گروه به مدت ۲ دقیقه در مورد پخت غذا به صورت تلفنی با اعضای خانواده خود مشورت کرده و شیوه پخت غذا را کمک بگیرند.
هدف از این برنامه افزایش روحیه ی خودباوری و اعتماد به نفس بود که چابکی و سرعت عمل هم نقش مهمی در اجرای این برنامه داشت.
آیتم های زیر در کل اردو برای انتخاب گروه برتر مد نظر گرفته شد بود: نظم گروهی، همکاری گروهی، نوع غذای انتخاب شده، طعم غذا، مصرف مواد مناسب خریداری شده و خلاقیت
پس از اتمام اردو این فاکتورها برای همه ی گروه ها مد نظر گرفته شد و پس از امتیاز دهی توسط کادر یکی از گروه های مقطع هقتم از گروه شهید احمدی روشن به عنوان گروه برتر انتخاب و جوائز آنها اهدا گردید.
همچنین نکات تربیتی در خصوص اهداف برگزاری این اردو و درس هایی که از این اردو باید گرفت توسط مدیر شعبه به ره آموزان بیان گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + ده =