اردوی تربیتی تفریحی باغ بهادران ویژه ره آموزان گروه کوثر از مرکز سلاله شعبه اصفهان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله؛ اردوی تربیتی تفریحی باغ بهادران با حضور متربیان گروه کوثر روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۴ و ۲۵ آبان ماه ۹۷ برگزار گردید.

حرکت بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا از درب حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها آغاز گردید. طبق برنامه حدود ساعت ۷:۱۵ در مزار شهید حججی در گلزار شهدای نجف آباد توقف شد. پس از زیارت کوتاهی از مزار شهید و خرید از غرفه ها متربیان پذیرایی شدند. حدود ساعت ۸ آقای سیدمجتبی موسوی از مربیان شهید حججی در مزار حاضر شدند. در گعده ای  به مدت ۴۵ دقیقه ایشان به راوی گری شهدا پرداختند از تعداد شهدای نجف آباد گرفته تا ایثارگری های مردم نجف آباد. از ۲۰ شهید مدافع حرم نجف آباد تا شهید حججی. ایشان در بخش مهمی از صحبت هایشان به رفاقت شهید با شهدا خصوصا شهید کاظمی اشاره و سفارش به انتخاب رفیقی از میان شهیدان نمودند و دلیل آن را طبق آیه اولئک حسن رفیقا بیان نمودند در ادامه به آداب رفاقت با شهدا پرداختند. سپس به سربلندی شهید حججی اشاره و دلیل آن را استقامت ایشان در دوران اسارت دانستند و روضه شهادت ایشان را خواندند. در طول صحبت های ایشان تمام بچه ها مبهوت حرف های گرمشان شدند. پس از این ، بچه ها مجددا با معرفتی بیشتر بر سر مزار شهید حاضر و با شهید به گفتگو پرداختند.

حدود ساعت ۹ شب بچه ها به مکان استقرار در باغ بهادران منتقل و پس از صرف شام و بازی و در نهایت صرف سیب زمینی آتشی خاموشی زده شد.

ساعت ۵:۴۵ نماز جماعت صبح اقامه گردید. در ادامه جمعی مشغول بازی شدند وجمعی به بیرون از باغ در کوچه باغ جنب ویلا که فضای زیبایی داشت به نرمش و مسابقه دو و عکس گرفتن مشغول شدیم.

ساعت ۸ صبح دونفر از متربیان صبحانه را آماده نمودند. تا ۹ مشغول صبحانه بودیم. در برنامه بعدی جهت همدل شدن بیشتر همه ی اعضای گروه ، بازی مافیا برگزار شد تا همه باهم مشارکت کنند. تا حدود ۱۰:۳۰ و بعد از آن کبدی.تا نماز تقریبا بازی بود که موجب تقویت هویت گروهی شد.

با اذان ظهر نماز جماعت ظهر و عصر اقامه و دربین نماز آقای صدری به بیان احکام پرداختند. پس از نماز نیز به مناسبت شهادت امام حسن عسگری علیه السلام و آغاز امامت ولی عصر عصر عج الله تعالی فرجه الشریف دعای الهی عظم البلا توسط یکی از متربیان خوانده شد.

در ادامه با مسئولیت دو نفر از بچه ها ناهار آماده و ساعت ۱۳:۳۰ ناهار صرف شد.

پس از ناهار مشغول بازی های فکری شدند. با فرا رسیدن ساعت ۱۵ نظافت مکان آغاز شد و ساعت ۱۵:۴۰ مکان آماده تحویل شد بچه ها جهت گرفتن عکس دسته جمعی به بیرون رفتند وپس از گرفتن عکس دسته جمعی و تحویل ویلا حدود ساعت ۱۶:۳۵ به سمت اصفهان بازگشتیم . ساعت ۱۷:۴۵ درب حرم بچه ها تحویل خانواده ها شدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هشت =